KILKA SŁÓW O MNIE

Witaj czytelniku!

in vitro, embriolog, niepłodność

mbriolog kliniczny z kilkuletnim doświadczeniem, zdecydowany, by poprowadzić tego bloga celem przybliżenia Ci i pomocy w zrozumieniu problematyki niepłodności oraz sposobów jej leczenia, to Ja :). Embriologia to moja pasja. Codzienny kontakt z pacjentami, z których każdy jeden reprezentuje inny przypadek, stanowi nie lada wyzwanie, które sprawia, że każdego dnia chce mi się jeszcze bardziej. Jest to jeden z powodów, dla których założyłem tego bloga.

Jako embriolog kliniczny stykający się na co dzień z problemem niepłodności zauważam jedno – wielu pacjentów, którzy leczą się w klinikach, nie wie, z czego wynika ich problem ani dlaczego działania, które podejmuje się w ich sprawie, tak właśnie przebiegają. Zakładając ten blog, chciałbym to zmienić. Moim celem jest, by prostym i zrozumiałym językiem wyjaśnić Ci w cyklu artykułów to, co nurtuje najbardziej każdego pacjenta starającego się o poczęcie potomstwa; by odpowiedzieć na pytania: w czym tkwi sedno problemu, dlaczego podejmuje się określone działania, co wpływa na to, czy odniesie się sukces czy poniesie porażkę.

Chciałbym, abyś uzmysłowił sobie jedną ważną rzecz – trudności z poczęciem potomstwa są do przezwyciężenia! To, że wystąpiły, nie przekreśla Twoich szans na własne dziecko. Kontakt z pacjentami i doświadczenie nauczyły mnie jednego – idealnie oddaje to cytat z W. Shakespeare’a:

„Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.”

Medycznie wspomagana prokreacja daje całe spektrum możliwości, by się z tymi trudnościami uporać.

Stworzyłem to miejsce, abyś lepiej mógł zrozumieć embriologa, i bym ja mógł jeszcze lepiej zrozumieć Ciebie. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że zarówno pacjent, embriolog jak i lekarz mają ogromny wpływ na proces leczenia niepłodności. Uważam, że doinformowany i bardziej świadomy pacjent to lepsze rezultaty leczenia. Mam nadzieję, że stworzona przeze mnie przestrzeń będzie Ci służyć!

Aby lepiej pomagać pacjentom, ukończyłem szkolenia i kursy oraz uzyskałem następujące certyfikaty i uprawnienia:

  • cetryfikat embriologa klinicznego Europejskiego Towarzystwa Reprodukcji Człowieka i Embriologii (ang. European Society of Human Reproduction and Embryology; ESHRE)
  • certyfikat embriologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE)